מדריך: כיצד לבחור מפעיל טוב

1. המפעיל – מה הרקע שלו

מפעיל טוב הוא לאו דווקא הבחור הכי רועש בחבורה, והוא לוו דווקא זה שיגיע עם מערכת הסראונד הכי מפוצצת. מפעיל טוב זה שיתיחס להפעלה כמקצוע ויהיה מקצוען בה.

אינדקציה חיובית למפעיל טוב היא שהוא סיים לימודי משחק בבית ספר למשחק, הוא מאומן ויש לו את הכלים להתמודד עם כל מצב שיתקל בו במהלך ההפעלה. בתי ספר המוכרים והותיקים למשחק בארץ הם ברמה גבוהה ומכשירים שחקנים שאוהבים זאת בנשמה. אתם תשמחו שהמפעיל מקצועי ומדויק, מפעיל טוב הוא מפעיל שמבחינתו לעשות יומהולדת לילד שלכם זה חשוב ורציני ממש כמו לעשות הצגה מול קהל.

מפעיל טוב מתחיל את ההפעלה מהרגע שהוא יוצא מהאוטו כי החוויה של הילד היא כבר מהמפגש הראשוני.

SGI_8419

2. התאמה לילדים של היום

הילדים של היום הם לא הילדים של פעם, מפעיל טוב מבין את זה, קורא את המפה ומתאים את עצמו לילדים באירוע. וכדי להגיב כך הוא צריך שיהיו לו כמה שיותר משימות איכותיות מוכנות בהיכון. מפעיל טוב מרגיש את הקהל שלו, ואם קורה שהקהל (הילדים של היום) מאבדים סבלנות זה הזמן להחליף משימה. לכן צריך שיהיו בהפעלה כמה שיותר משימות שונות ומגוונות, משימות שמפעילות את כל הילדים ולא רק מתנדב אחד או שניים מהקהל.

 

3. מה בהפעלה? מקום לכולם

חשוב מאד שהילד שלכם ירגיש כמו ילד היומולדת וחשוב לא פחות שגם הילדים בכיתה ישמחו. כשאתם מקבלים את תיאור ההפעלה תקשיבו למהות. משימות התנדבות מרובות ומשימות המבוססות תחרות יכולות לתרום לחוסר הנאה. לכן בידקו שההפעלה שאתם בוחרים מטפחת את הילדים ודואגת שכולם מנצחים ושמחים. ככל שיהיו יותר חיוכים המשוב החיובי שאתם ההורים תקבלו מהורים אחרים יהיה טוב יותר

 

4. בדיקת המלצות וביקורות

איך יודעים אם מה שהבטיחו לכם זה מה שתקבלו? קראו את ההמלצות באתר, צפו המלצות מצולמות. באתר יומולדת ישנו פיקוח יסודי על אותנטיות ההמלצות ואפשר להשתמש בהן כיסוד– כך תקבלו ביקורות אותנטיות ולא כאלו שהמפעיל הוסיף לעצמו. אפשר לבקש לדבר עם הורה שעשו אצלו הפעלה, מניסיון שיחה של הורה מתעניין עם הורה שכבר היו אצלו עונה על שאלות אצל המתעניין.

 

5. סרטוני הפעלה

מפעילים רבים משתמשים היום בסרטונים מושקעים כפרומו. לפעמים הסרטון המוזמן ערוך ומצולם להפליא עם תאורה מיוחדת וילדים שנבחרו בקפידה לצורך הצילום, דבר שלא תמיד יהיה אח"כ בשטח אנחנו ממליצים לב לפרטים:

איזה משימות אתם רואים?

האם הצילום אותנטי אמיתי?

האם הילדים מחייכים

האם ליופי שלהם יש גם מהות ותוכן שמרתק ילדים. מעבר לאסתטיקה, חשוב לראות שהילדים בסרטון שמחים, ומשתפים פעולה.

 

6. ביטוח

בידקו ותשאלו שלמפעיל שבחרתם יש ביטוח מקצועי

 

7. שתפו את הילד שלכם

תנו לילד שלכם להגיד מה הוא חושב, אפילו תבקשו מהמפעיל לדבר עם הילד, מפעיל טוב ישמח לעשות את זה. וטיפ קטן לכם ההורים, תקשיבו, תבחנו, תראו איך הילד שלכם מחייך זה כנראה הדבר הנכון.

 

8. סגנון הדיבור וההתייחסות לילדים

למפעיל טוב בנוסף לאנרגיה חמה צריכה להיות סבלנות ושלווה. מפעיל איכותי, מבחינתו כל הפעלה היא חדשה וראשונה, כי לילד שלכם עדיין לא חגגו ככה. כבר בשיחה הראשונה בעת קבלת פרטים תוכלו להתרשם. איך מדברים עם ילדים, איך פותרים בעיות, שנוצרות, איך לעצור התנהגות שאינה מתאימה לאירוע, ואיך להפוך להיות החבר הכי טוב של הילד שלכם וכך לנסוך בו ביטחון ולהפוך אותו למלך היומולדת!

 

9. צ'ופרים ומתנות

הפעלה טובה נמדדת בכמה זמן עוד ידברו עליה אחרי. צ'ופר או מתנה שיגרמו אושר אמיתי לילדים חשובים כדי לשמר את הזיכרון הטוב והמתוק.הפעלה טובה לא מסתכמת בכמה צ'ופרים ופרסים שחולקו במהלכה.

נסכם שהפעלה טובה נמדדת באיך הילד שלכם ירגיש אחרי שהאורחים ילכו, ובבוקר למחרת בכיתה, שכולם יעטפו אותו במחמאות ובמילה טובה. להפעלה טובה יש טעם של עוד. יש לה עוצמה וערך בעיני הילדים. וכך גם לצ'ופר שמסכם אותה לילד. מפעיל שיצליח להגיע בצורה אישית לכל ילד בסוף היום הולדת יעצים את החוויה של האורחים וכך יעצים גם את הילד שלכם בעיני עצמו ובעיני חבריו.

מזל טוב ושיהיה בלתי נשכח ובטוב טעם☺